منابع
محصول مرتبط :
نگارنده: احسان عقدایی
تاربخ ایجاد: 20/12/1391 16:15
آخرین بازنگری: 06/12/1392 02:29
منابع :
سایت شرکت مایکروسافت
 


نرم افزار مایکرسافت پراجکت یکی از برترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای مدیریت و کنترل پروژه در جهان می باشد و توسط مایکروسافت برای کمک به یک مدیر پروژه طراحی شده است. مایکروسافت پراجکت به دلیل راحتی و طراحی ساده مورد استقبال بسیاری از كاربران قرار گرفته است. این نرم افزار به عنوان ابزاری در دست مدیران پروژه می باشد که می توانند از آن به منظور توسعه طرح ها، تفویض منابع به وظایف، رصد میزان پیشرفت امور، پیش بینی و برآورد هزینه ها، پیگیری پیشرفت پروژه بصورت تخمینی و واقعی از نظر زمانی، هزینه ای، منابع و انجام فعالیت ها و ... می توان استفاده نمود .

ارتقاء و بهبود در امر گزارشات مدیریت و کنترل پروژه
شاید تمام افرادی که با نسخه‌های قبلی مایکروسافت پراجکت کار کرده‌اند همواره از ایجاد گزارشات کنترل و مدیریت پروژه در مایکروسافت ناراضی بودند چون ایجاد این گزارشات در قالبهای جدا از مایکروسافت پراجکت مانند Excel و  Visio ارائه می‌‌گردید ولی در مایکروسافت پراجکت 2013 علاوه بر اینکه گزارشات کنترل پروژه را در قالب Excel و  Visio ارائه می‌دهد، این گزارشات را با گرافیک و کیفیت بسیار بهتری در مایکروسافت پراجکت ارائه می‌دهد.
همچنین یکی از ضعف‌های نسخ قبلی مایکروسافت پراجکت این بود که امکان ارائه گزارشات بصورت تجمعی وجود نداشت و بطور کلی در نسخه‌های قبلی مایکروسافت پراجکت امکان ایجاد نمودار S وجود نداشت ولی این ضعف در نسخه جدید آن برطرف گردیده و کاربران قادرند به کمک مایکروسافت پراجکت 2013 اطلاعات پروژه را هم بصورت تجمعی و هم بصورت تفکیک شده ماهیانه مشاهد نمایند و کنترل دقیق‌تری را روی پروژه خود داشته باشند.
ارائه ابزارهای جدید و کارا مانند ابزار Task Path
این ابزار به کاربران این اجازه را می‌دهد تا مسیر بحرانی، پیشنیازها، پسنیازها و .... را به راحتی بر روی نمای گانت چارت خود مشاهده نماید.
ایجاد داشبوردهای مدیریتی بمنظور کنترل و مدیریت پروژه
یکی از ویژگی های بارز دیگری که به مایکروسافت پراجکت 2013 اضافه گردیده است داشبوردهایی است که بمنظور ارائه گزارشات چند بعدی و ادغام گزارشات مالی، منابع و ... با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ارتباط موثرتر با دیگر محصولات آفیس
ایجاد یکپارچگی بیشتر در امر کنترل پروژه
ارتقاء از لحاظ نما و گرافیک
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خلاصه آمار
بازدید امروز این صفحه: 4
بازدید کل این صفحه: 6751
بازدید کل سایت: 1964385
گستره‌نگار ©