پرنیان برای مایکروسافت شیرپوینت

فارسی ساز شیرپوینت و پراجکت سرور، فارسی سازی رابط کاربری و افزودن تقویم شمسی به مایکروسافت شیرپوینت و پراجکت سرور

پرنیان یک فارسی‌ساز همه‌کاره است که به خوبی میتواند برای فارسی‌سازی نسخه‌های مختلف نرم افزارهای شرکت Microsoft همچون شیرپوینت و پراجکت سرور استفاده شود. از جمله برای فارسی ساز شیرپوینت 2013، 2016 و 2019. فارسی ساز شیرپوینت امکانات و تسهیلات مختلفی برای کاربر فارسی ارائه می‌کند:

  • استفاده از تقویم شمسی در تمامی قسمت‌های شیرپوینت و پراجکت سرور
  • تقویم شمسی در نمای گانت
  • تقویم شمسی در فرمول‌نویسی و فیلدهای محاسباتی
  • تقویم شمسی در گزارش‌های BI
  • تقویم شمسی در آفیس
  • پشتیبانی از فونت‌های فارسی
  • تقویم شمسی در آفیس آنلاین
  • ترجمه‌ی فارسی رابط کاربر

تقویم شمسی در نمودارهای گانت

شیرپوینت میتواند دسته‌ای از فعالیت‌ها را به شکل نمودار گانت نمایش دهد. با استفاده از فارسی ساز شیرپوینت پرنیان، تقویم شمسی در این نمودارها قابل استفاده است:

فارسی ساز شیرپوینت

تقویم شمسی در فرمول‌نویسی و فیلدهای محاسباتی

شیرپوینت این امکان را دارد که در آن فیلدهای محاسباتی تعریف شود. این فیلدها بر اساس فرمول‌هایی که کاربر معرفی می‌کند محاسبه می‌شوند. برخی از توابعی که میتوانند در این فرمول‌ها استفاده شوند، مربوط به تقویم میشوند. مانند MONTH که عدد ماه برای یک تاریخ را محاسبه می‌کند. فارسی ساز شیرپوینت این توابع را برای تقویم شمسی تغییر میدهد. به این ترتیب تابع Month عدد ماه در تقویم شمسی را محاسبه می‌کند.

فارسی ساز شیرپوینت

فارسی ساز شیرپوینت و تقویم شمسی در گزارش‌های BI

امکانات شیرپوینت برای نمایش مدل‌های هوش تجاری (Business Intelligence) بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. فارسی ساز sharepoint پرنیان این امکان را فراهم می‌سازد تا بتوان از تقویم شمسی در این مدل‌ها براحتی استفاده کرد. در عمل پشتیبانی از تقویم شمسی در اکسل این امکان را فراهم می‌سازد که کاربر بتواند به راحتی یک جدول زمانی (Time Table) تقویم شمسی بسازد و در مدلهای BI از آن استفاده کند:

فارسی ساز شیرپوینت

تقویم شمسی در آفیس آنلاین

علاوه بر یکپارچگی با آفیس، شیرپوینت امکان استفاده از برنامه‌های آفیس به صورت آنلاین و از طریق مرورگر وب را هم در آفیس آنلاین فراهم کرده است. پرنیان امکانات فارسی و تقویم شمسی در این محیط را هم ارائه می‌کند.

تقویم شمسی در آفیس با استفاده از فارسی ساز شیرپوینت

بسیاری از کاربردهای شیرپوینت در یکپارچگی آن با مجموعه‌ی مایکروسافت آفیس نمود پیدا می‌کند. برای مثال با اتصال یک تقویم در شیرپوینت با اوت‌لوک (Outlook) کاربران میتوانند از محیط اوت‌لوک برای مدیریت یک تقویم مشترک استفاده کنند. امکانات فارسی و تقویم شمسی پرنیان در مجموعه‌ی آفیس، این توانمندی شیرپوینت را برای کاربران فارسی‌ کاربردی‌تر می کند. تقویم شمسی در کلیه‌ی برنامه‌های آفیس نظیر Outlook, Excel, Access, Word, PowerPoint, InfoPath پشتبانی شده است.

تقویم شمسی شیرپوینت و پراجکت سرور

فارسی ساز شیرپوینت پرنیان امکان استفاده از تقویم شمسی در شیرپوینت و پراجکت سرور را فراهم می‌کند. درواقع پرنیان تقویم هجری شمسی را جایگزین تقویم هجری قمری میکند. به این ترتیب استفاده از تقویم شمسی به سادگی و با تنظیم‌های استاندارد تقویم در شیرپوینت و پراجکت سرور میسر می‌شود. بر خلاف دیگر محصولات که اینکار را با تغییرات استاتیک در فایل‌های اجرایی سیستم انجام می‌دهند، فناوری پیشرفته پرنیان این امکان را فراهم می‌سازد که این امکانات به شکل داینامیک و پویا بوده در نتیجه دستکاری در فایل‌ها انجام نشود، فایل‌های نصب شده‌ی شیرپوینت و پراجکت سرور با نصب پرنیان تغییر داده نمی‌شوند بلکه امکانات به هنگام اجرای شیرپوینت فراهم می‌شوند. این نکته از این جهت بسیار مهم است که پرنیان می‌تواند خود را بر اساس آخرین آپدیت‌های شیرپوینت و پراجکت سرور به صورت خودکار بروز کند. کاربر می‌تواند بدون نگرانی آخرین آپدیت‌ها را نصب کند و حتی از سیستم بروزرسانی خودکار شیرپوینت استفاده کند. نکته مهم دیگر آن است که هرگاه احساس شود مشکلی از بابت فارسی‌سازی بوجود آمده است میشود که پرنیان را غیر فعال کرد و مطمئن بود که شیرپوینت دقیقا به صورت اریجینال آن اجرا می‌شود.

فارسی ساز شیرپوینت

فارسی ساز sharepoint: فونت‌های فارسی

به هنگام تغییر ظاهر سایت کاربر میتواند از فونت‌های متداول فارسی استفاده کند:

فارسی ساز sharepoint

ترجمه‌ی رابط کاربر با استفاده از فارسی ساز شیرپوینت

علاوه بر تقویم شمسی، فارسی ساز شیرپوینت ترجمه‌ی فارسی رابط کاربری شیرپوینت و پراجکت سرور را هم ارائه می‌کند. این ترجمه که به صورت یک بسته‌ی زبان استاندارد (Language Pack) ارائه می‌شود، دقیقا مطابق با استانداردهای مایکروسافت برای ساخت بسته‌های زبان تولید شده است. نکته‌ی مهم و جالب این امکان آن است که کابر میتواند بر اساس در صورت تمایل آنرا تغییر داده و بسته‌ی زبان خاص خود را بسازد. فارسی ساز sharepoint پرنیان مجموعه‌ی عبارت‌ها را در قالب یک فایل اکسل در اختیار کاربر قرار میدهد. کاربر میتواند این فایل را ویرایش کند. بعد از آن پرنیان این امکان را فراهم کرده است که از روی این فایل اکسل، بسته‌ی زبان را بازسازی کند:

فارسی ساز شیرپوینت

انواع ویرایش های این محصول

پرنیان مایکروسافت شیرپوینت ۲۰۱۳

بومی ساز پرنیان ۸ برای شیرپوینت ۲۰۱۳

پرنیان مایکروسافت شیرپوینت ۲۰۱۶

بومی ساز پرنیان ۸ برای شیرپوینت ۲۰۱۶

دوره های آموزشی مرتبط

Microsoft-Project-Server-2016

دوره های آموزشی پراجکت سرور ۲۰۱۶

دوره های آموزشی مایکروسافت پراجکت سرور ۲۰۱۶ برای اعضای تیم پروژه، کارشناسان کنترل پروژه و مدیران پروژه سازمان

Microsoft-Sharepoint-2016

دوره های آموزشی شیرپوینت ۲۰۱۶

دوره های آموزشی شیرپوینت ۲۰۱۶ برای کاربران شیرپوینت، مدیران سایت و طراحان فرایندهای سازمانی

مقالات، کتاب و بروشورهای مرتبط

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن