اخطار گوگل به ۲ میلیارد کاربر کروم

گوگل یک مشکل امنیتی بحرانی را در مرورگر کروم خود تایید کرد

کاربران گوگل کروم اخیرا با فراز و نشیب ها و اخطارهای امنیتی برای "آپدیت هوشمند" مواجه شده اند. ظاهرا حالا دوباره زمان هشدار است.

به تازگی مشکلات جدی مربوط به پایداری و عملکرد برای نسخه جدید گوگل کروم گزارش شده است

وب سایت تحقیقات پیشرفته تکنولوژی  PiunikaWeb، گزارش هایی را بصورت فزاینده مبنی بر اینکه Chrome 81 (آخرین نسخه پایدار گوگل کروم) در شروع و باز کردن برخی صفحات وب با مشکلات جدی روبرو است. آنچه تجربه کاربران را بیش از همه تحت تأثیر قرار داده است ، یکی از این دو پیام خطاست است: "STATUS_ACCESS_VIOLATION" یا پیام "STATUS_INVALID_IMAGE_HASH" که در برخی نسخه های پیشین نیز وجود داشته که نگران کننده است. علاوه بر این ، شرکت گوگل نیز خود هشدارهای به روزرسانی را برای همه کاربرانی که با مرورگر Chrome کار می کنند صادر کرده است.

شرکت گوگل به کاربران نسخه ۸۱ این مرورگر بر روی سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس درباره آسیب پذیری شدید امنیتی هشدار داده است.  CVE-2020-6462  و CVE-2020-6461

در حال حاضر ، گوگل برای جلوگیری از سوء استفاده گسترده ، جزئیات این نقص ها را مخفی نگه می دارد ، اما این شرکت فاش کرده که حمله کنندگان و هکرها می توانند با یک هک موفق ، کنترل کامل سیستم شما را بدست آورند. خبر خوب این است که گوگل اظهار داشت هنوز هیچ هکی از طریق این روش ثبت و اعلام نشده است. ولی بخاطر حفظ امنیت حریم خصوصی کاربران، گوگل نسخه جدیدی از مرورگر Chrome با مشخصات به روز رسانی (۸۱٫۰٫۴۰۴۴٫۱۲۹) و اعمال رفع نواقص نسخه قبل منتشر کرده است که اکنون در اختیار دو میلیارد کاربر مرورگر گوگل کروم در سراسر جهان قرار گرفته است. برای بررسی اینکه آخرین نسخه از مرورگر گوگل کروم را دارید ، در پایان این مقاله به راهنمایی مراجعه کنید و می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این اشکالات را در اینجا بخوانید. یک بار دیگر، Chrome در کانون توجه است اما Google این بار بسرعت عمل کرده است و شما هم بهتر است بسرعت اقدام به آپدیت نسخه مرورگر کروم خود کنید.

برای اینکه نسخه مرورگر کروم خود را پیدا کنید باید مراحل زیر را انجام دهید :

همچنین لازم به ذکر است که شرکت گوگل تغییر عمده ای در نحوه عملکرد Chrome بر روی دستگاه های با سیستم عامل Chrome OS داشته است ، که پیامدهای امنیتی قابل توجهی خواهد داشت، قابلیت جدیدی به Chrome اضافه شده است که درواقع ، جداسازی کامل Chrome و ChromeOS در بروزرسانی های مجزا است. ارزش این کار برای هر کسی که دارای ChromeBook است بسیار زیاد است زیرا به کاربر امکان می دهد بعد از پایان پشتیبانی ChromeOS ، آخرین نسخه مرورگر Chrome (کامل با جدیدترین ویژگی ها و به روزرسانی های امنیتی) را دریافت کند. Google اخیراً پشتیبانی از ChromeOS را برای بسیاری از مدلها تمدید کرده است ، اما اگر یک مدل قدیمی خریداری کنید ، خیلی زودتر از آنچه تصور می کنید پشتیبانی آن پایان می یابد. دلیل این امر این است که گوگل وقتی این نسخه را منتشر می کند تاریخ پشتیبانی از همان روز آغاز می شود نه زمانی که به دست کاربر برسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
Scroll to Top