شیرپوینت

شیرپوینت چیست و چگونه از شیرپوینت بصورت فارسی استفاده کنیم؟

Microsoft Sharepoint، یک نرم افزار نیست بلکه یک بستر بزرگ نرم افزاری یا یک پلتفرم نرم افزاری می باشد به نوعی یک سیستم مدیریت محتوا یا Content Management System (CMS) بسیار پیشرفته است. این پلتفرم مبتنی بر وب، دارای ابزارهای کاربردی و کارامد، با قابلیت ایجاد فرآیند و انواع فرم‌های متنوع است. پلتفرم Sharepoint رابط کاربری بسیار ساده و جذابی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با استفاده از این ابزار قدرتمند می‌توانید علاوه بر وب سایت و پورتال، بسیاری از سامانه‌های مورد نیاز سازمان، مانند سامانه مدیریت جلسات، ارزیابی عملکرد و… را ایجاد کرده و در اختیار مخاطبان قرار داد. همچنین می‌توان از Sharepoint به عنوان مکانی امن برای ذخیره، سازمان دهی، اشتراک و دسترسی به داده و اطلاعات استفاده نمود. برای کار کردن با Sharepoint نه نیاز به نصب نرم افزار اضافه است و نه نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی، به همین دلیل Sharepoint بستری محبوب برای ایجاد ساختار اطلاعاتی در سازمان‌های مختلف به شمار می‌رود.

Microsoft Sharepoint یک بستر یکپارچه است نوعی پلتفرم تحت وب (Web Base) است که با قابلیت‌هایی مانند مدیریت محتوا، مدیریت مستندات، امکان ایجاد سایت، تولید داشبوردهای مدیریتی و… دارای محیطی منعطف و کاملا قابل توسعه است.

انواع پلتفرم Microsoft Sharepoint

بستر یا پلتفرم شیرپوینت به دو صورت آنلاین (SharePoint Online) و سرور (SharePoint Server) ارائه می‌شود. این دو پلتفرم از لحاظ امکانات با هم تفاوت هایی دارند.

شیرپوینت آنلاین

شیرپوینت آنلاین، از سرویس‌های Cloud-Based است که از امکانات Office 365 برخوردار است. سازمان‌ها می‌توانند برای فعالیت‌هایی همچون مدیریت و به اشتراک گذاری محتوا از این امکانات استفاده کنند. نسخه آنلاین شیرپوینت مستقل از نصب و استقرار بوده در نتیجه نیازی به سرور ندارد. بنابراین احتیاجی به نصب، تنظیمات و نگهداری سرور هم نیست. شیرپوینت‌های آنلاین به صورت دوره‌ای توسط شرکت مایکروسافت به روز رسانی می‌شوند.

شیرپوینت سرور

شیرپوینت سرور برای نصب و راه اندازی به سرور نیاز دارد. این برنامه برای سازمان یا شرکت‌هایی طراحی شده که تمایل دارند کنترل بیشتری بر برنامه شیرپوینت داشته باشند. شیرپوینت سرور کم‌تر نیاز به به روز رسانی دارد، در عوض دارای امکانات بیشتری برای سفارشی سازی و توسعه نرم افزار است.

شیرپوینت دارای مزایای بسیار زیادی است. ما به برخی از آن ها بیان می کنیم:
  • قابلیت ایجاد انواع وبسایت های اینترنتی و اینترانتی و همچنین ایجاد پورتال های سازمانی
  • دارای قابلیت طراحی انواع فرم های آنلاین و ارائه به مخاطبان مورد نظر
  • توانایی بالا در اتصال به بانک اطلاعاتی (DataBase)
  • قابلیت تعریف، کنترل و زمان بندی انواع پروژه
  • با استفاده از Sharepoint Sites، می‌توانید اطلاعات خود را به شکل‌های مختلف مانند جدول، نمودار و… ذخیره کنید.
  • با به اشتراک گذاشتن اسناد و فایل‌های مختلف می‌توانید از SharePoint به عنوان سامانه مدیریت اسناد استفاده کنید.
  • محیطی برای گفتگو و تعامل بین افراد درون یک سازمان و همچنین ایجاد انواع گزارشات

شرکت گستره نگار با ارائه نرم افزار فارسی ساز پرنیان، سهولت استفاده از بستر شیرپوینت را دو چندان نموده است. فارسی ساز شیرپوینت پرنیان بصورت یکپارچه و بدون کوچکترین تغییر در ساختار و امنیت شیرپوینت، می تواند تمام محیط ره بصورت زبان شیرین پارسی و تقویم شمسی ارائه نماید. همچنین این قدرت را دارد تا در تمامی برنامه های زیرمجموعه و وابسته به شیرپوینت این امکانات را برای کاربران ایجاد کند.

هم اکنون می توانید برای خرید بسته شیرپوینت فارسی با بخش فروش تماس حاصل نمایید و یا به راحتی از طریق فروشگاه اینترنتی آن را سفارش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
Scroll to Top