پرنیان فارسی ساز مایکروسافت داینامیکس سی آر ام

فارسی ساز مایکروسافت داینامیکس سی آر ام

ویژگی‌های فارسی‌ساز مایکروسافت داینامیکس سی.آر.ام

پرنیان یک فارسی‌ساز همه‌کاره است. پرنیان برای سی.آر.ام، تقویم شمسی و امکان استفاده از زبان فارسی را در مایکروسافت داینامبک سی.آر.ام فراهم می‌کند. این امکانات به شکلی کاملا سازگار با استانداردهای مایکروسافت ارائه می‌شوند و عبارتند از:
  • تقویم شمسی در نماها
  • تقویم شمسی در فرم‌ها و کنترل انتخاب تاربخ
  • تقویم شمسی در نمودارها
  • تقویم شمسی در فیلترهای تاریخ
  • تقویم شمسی در آوت لوک
  • تقویم شمسی دراکسل
  • تقویم شمسی در گردش‌کارها
  • استقاده از تقویم شمسی بنا بر انتخاب کاربر
  • محیط و رابط کاربر کاملا فارسی
  • سفارشی‌سازی ترجمه
تمامی این امکانات با بهترین کیفیت و در نهایت سازگاری با نسخه‌ی اصلی ارائه شده‌اند. به خصوص داده‌ها و بانک اطلاعاتی سی.آر.ام بسیار مهم و حساس است، ما به خود اجازه نداده‌ایم که با تغییرات غیر استاندارد، اطلاعات مشتری را به خطز بیاندازیم. در صورتیکه فارسی‌ساز به هر دلیلی از کار بیافتد و یا کاربر بخواهد از امکانات ان صرفنطر کند، بانک‌اطلاعاتی سی.آرام بدون هیچ تغییری در دسترس خواهد بود. در این وضعیت صرفا امکانات فارسی و تقویم شمسی غیر فعال خواهند شد. روش‌های استاندارد و سازگار بکار گرفته شده در این فارسی‌ساز این امکان مهم را فراهم می‌کند تا کاربر بتواند بدون نگرانی آخرین بروزآوری‌هایی که توسط مایکروسافت ارائه می‌شود را دریافت و نصب کند. در این حالت حتی لازم نحواهد بود که کاربر نسخه‌ی فارسی‌ساز جدید را تهیه کند. فارسی‌ساز به ترتیبی کار شده است که سازگاری خود را با این تغییرات حفظ خواهد کرد.

تقویم شمسی در نماها

تقویم شمسی در فرم‌ها

فیلدهای تاریخ در فرم‌های ورود اطلاعات و کنترل انتخاب تاریخ شمسی می‌شود:

تقویم شمسی در نمودارها

نمودارها یکی از حذاب‌ترین روش‌های ازائه‌‌ی اطلاعات در سی.آر.ام است که خوشبخانه امکان استفاده از تقویم شمسی در آن فراهم شده است:

تقویم شمسی در فیلترها

به هنگام فیلتر کردن اطلاعات در مورد فیلذهای تاریخ میتوان از تقویم شمسی استفاده کرد، فیلترهای "این ماه"، "امسال" و... نیز به درستی برای ماه و یا سال شمسی تنظیم می‌شوند:

تقویم شمسی در آوت‌لوک (Outlook)

یکپارچگی با مایکروسافت آوت‌لوک از ویژگی‌های منحصر بفرد داینامیک سی.آر.ام است، امکان استفاده از تقویم شمسی در آوت‌لوک این ویژگی را برای کاربران فارسی دلچسب‌تر می‌کند:

تقویم شمسی در اکسل (Excel)

انتقال اطلاعات به اکسل و استفاده از آن برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از امکانات کلیدی سی.آر.ام است که تقویم شمسی در آن پشتیبانی شده است:

تقویم شمسی در گردش‌کارها

تقویم شمسی در فیلدهای تاریخ در گردش‌کارها نیز پشتیبانی شده است. برای مثال اگر در یک گردش‌کار ای‌میلی تنظیم می‌شود که در متن آن تاریخ یک صورت‌حساب آورده شده است، این تاریخ با فرمت شمسی نمایش داده خواهد شد.

استقاده از تقویم شمسی بنا بر انتخاب کاربر

کاربران میتوانند به سلیقه‌ی خود و در هر زمان، تقویم خود را انتخاب کنند. به این ترتیب یک کاربر می‌تواند تقویم خود را روی میلادی تنظیم کند در حالیکه بقیه‌ی کاربران از تقویم شمسی استفاده میکنند. این تغییر هیچ تاثیری بر روال کاری دیگران نخواهد داشت. تنظیم تقویم براحتی از طریق صفحه‌ی انتخاب‌های کاربر انجام می‌شود. با تغییر تقویم بلافاصله همه‌ی تاریخ‌ها به شکل انتخاب شده تمابش داده خواهند شد.

رابط کاربر فارسی

کاربر می‌تواند از محیط و رابط کاربر فارسی استفاده کند. این بخش به صورت یک "بسته‌ی زبان" (Languiage Pack) ازائه شده است که کاملا مطابق با استانداردهای مایکروسافت ساخته شده است. به ترتیبی که نصب و استفاده از آن دقیقا همانند سایر بسته‌های زبان دیگری است که توسط مایکروسافت ارائه می‌شود و نصب آن هیچ مخدودیت و یا شرایط خاص و غیر معمولی را ایجاد نمی‌کند.

سفارشی‌سازی ترجمه

ترجمه‌ی مایکروسافت سی.آر.ام شامل ترجمه‌ی تعداد زیادی عبارت است. بعضا این عبارت‌ها تخصصی هستند و ممکن است ترجمه‌ی آنها مورد قبول تمامی کاربران نباشد. از اینرو ابن امکان فراهم شده است که کاربران بتوانند در صورت لزوم این عبارت‌ها را تغییر داده و ترجمه‌ی مورد نظر خود را بکار ببندند. برای اینکار برنامه یک پرونده‌ی اکسل که شامل تمامی عبارت‌ها است را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربر میتواند آنرا تغییر دهد. پس از آن برنامه بر اساس ترجمه‌ی جدید، بسته‌ی زبان سفارشی را می‌سازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
Scroll to Top