پرنیان فارسی ساز مایکروسافت شیرپوینت

فارسی ساز مایکروسافت شیرپوینت

درباره‌ی پرنیان در شیرپوینت

پرنیان یک فارسی‌ساز همه‌کاره است که به خوبی میتواند برای فارسی‌سازی نسخه‌های مختلف شیرپوینت استفاده شود. از جمله برای فارسی‌سازی شیرپوینت ۲۰۱۶. فارسی‌ساز پرنیان برای شیرپوینت ۲۰۱۶ امکانات و تسهیلات مختلفی برای کاربر فارسی ارائه می‌کند: استفاده از تقویم شمسی در تمامی قسمت‌های شیرپوینت. تقویم شمسی در نمای گانت. تقویم شمسی در فرمول‌نویسی و فیلدهای محاسباتی. تقویم شمسی در گزارش‌های BI. تقویم شمسی در آفیس. پشتیبانی از فونت‌های فارسی. تقویم شمسی در آفیس آنلاین. ترجمه‌ی فارسی رابط کاربر. تقویم شمسی پرنیان امکان استفاده از تقویم شمسی در شیرپوینت را فراهم می‌کند. درواقع پرنیان تقویم هجری شمسی را جایگزین تقویم هجری قمری میکند. به این ترتیب استفاده از تقویم شمسی به سادگی و با تنظیم‌های استاندارد تقویم در شیرپوینت میسر می‌شود. بر خلاف دیگر محصولات که اینکار را با تغییرات استاتیک در فایل‌های اجرایی سیستم انجام می‌دهند، فناوری پیشرفته پرنیان این امکان را فراهم می‌سازد که این امکانات به شکل داینامیک و بود دستکاری در فایل‌ها انجام شود، فایل‌های نصب شده‌ی شیرپوینت با نصب پرنیان تغییر داده نمی‌شوند بلکه امکانات به هنگام اجرای شیرپوینت فراهم می‌شوند. این نکته از اینجهت بسیار مهم است که پرنیان می‌تواند خود را بر اساس آخرین آپدیت‌های شیرپوینت به صورت خودکار بروز کند. کاربر می‌تواند بدون نگرانی آخرین آپدیت‌ها را نصب کند و حتی از سیستم بروزرسانی خودکار شیرپوینت استفاده کند. نکته مهم دیگر آن است که هرگاه احساس شود مشکلی از بابت فارسی‌سازی بوجود آمده است میشود که پرنیان را غیر فعال کرد و مطمئن بود که شیرپوینت دقیقا به صورت اریجینال آن اجرا می‌شود.

تقویم شمسی در نمودارهای گانت

شیرپوینت میتواند دسته‌ای از فعالیت‌ها را به شکل نمودار گانت نمایش دهد. تقویم شمسی در این نمودارها قابل استفاده است:

تقویم شمسی در فرمول‌نویسی و فیلدهای محاسباتی

شیرپوینت این امکان را دارد که در آن فیلدهای محاسباتی تعریف شود. این فیلدها بر اساس فرمول‌هایی که کاربر معرفی می‌کند محاسبه می‌شوند. برخی از توابعی که میتوانند در این فرمول‌ها استفاده شوند، مربوط به تقویم میشوند. مانند MONTH که عدد ماه برای یک تاریخ را محاسبه می‌کند. پرنیان این توابع را برای تقویم شمسی تغییر میدهد. به این ترتیب تابع Month عددا ماه در تقویم شمسی را محاسبه می‌کند.

فونت‌های فارسی

به هنگام تغییر ظاهر سایت کاربر میتواند از فونت‌های متداول فارسی استفاده کند:

تقویم شمسی در گرارش‌های BI

امکانات شیرپوینت برای نمایش مدل‌های هوش تجاری (Business Intelligence) بسیار جالب و هیجان‌انگیز است. پرنیان این امکان را فراهم می‌سازد تا بتوان از تقویم شمسی در این مدل‌ها براحتی استفاده کرد. در عمل پشتیبانی از تقویم شمسی در اکسل این امکان را فراهم می‌ساز که کاربر بتواند براحتی یک جدول زمانی (Time Table) تقویم شمسی بسازد و در مدلهای BI از آن استفاده کند:

تقویم شمسی در آفیس

بسیاری از کاربردهای شیپوینت در یکپارچگی آن با مجموعه‌ی مایکروسافت آفیس نمود پیدا می‌کند. برای مثال با اتصال یک تقویم در شیرپوینت با اوت‌لوک (Outlook) کاربران میتوانند از محیط اوت‌لوک برای مدیریت یک تقویم مشترک استفاده کنند. امکانات فارسی و تقویم شمسی پرنیان در مجموعه‌ی آفیس، این توانمندی شیرپوینت را برای کاربران فارسی‌ کاربردی‌تر میکند. تقویم شمسی در کلیه‌ی برنامه‌های آفیس نظیر Outlook, Excel, Access, Word, PowerPoint, InfoPath پشتبانی شده است.

تقویم شمسی درآفیس آنلاین

علاوه بر یکپازچگی با آفیس، شیرپوینت امکان استفاده از برنامه‌های آفیس به صورت آنلاین و از طریق مرورگر وب را هم در آفیس آنلاین فراهم کرده است. پرنیان امکانات فارسی و تقویم شمسی در این محیط را هم ارائه می‌کند.

ترجمه‌ی رابط کاربر

علاوه بر تقویم شمسی، پرنیان ترجمه‌ی فارسی رابط کاربری شیرپوینت را هم ارائه می‌کند. این ترجمه که به صورت یک بسته‌ی زبان استاندارد (Language Pack) ارائه می‌شود، مطابق با استانداردهای مایکروسافت برای ساخت بسته‌های زبان تولید شده است. نکته‌ی مهم و جالب این امکان آن است که کابر میتواند بر اساس در صورت تمایل آنرا تغییر داده و بسته‌ی زبان خاص خود را بسازد. پرنیان مجموعه‌ی عبارت‌ها را در قابل یک فایل اکسل در اختیار کاربر قرار میدهد. کاربر میتواند این فایل را ویرایش کند. بعد از آن پرنیان این امکان را فراهم کرده است که از روی این فایل اکسل، بسته‌ی زبان را بازسازی کند:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
Scroll to Top